İZMİR İLİ
MENDERES İLÇESİ
SANCAKLI MAHALLESİ

 

Köyümüz tahminen bundan 150 yıl önce göçebe olarak gelen Sancaklı yörükleri tarafından kurulduğu,ve köyümüzün adınında Sancaklı olarak koyulduğu.köyümüz iki mahalleden ibaret olarak tepe üzerinde kurulmuş olup 12 yıl öncede Menderes Ahmetbeyli yolu üzerinde Cumhuriyet mahallesi kurulmuştur.

Köyümüzde tarihi ve turistik yerler bulunmamakta ve diğer bölgelerden farklı hususlar bulunmamaktadır. köyümüzde 1 adet düğün salonu,2 adet köy kahvesi,her iki mahallede 1 er adet muhtarlık odası, 1 adet sağlık ocağı ile lojmonları bulunmaktadır.

Köyümüze ulaşım Büyükşehir Belediyesince sağlanmakta ,Köyümüzde 2 adet ilkokul bulunmakta, ancak aşağı Sancaklı'da bulunan okul binası kapalı olup talebelerin eğitimi taşımalı sistemle Çileme İlkögretim okulunca,yine Ahmetçik mahalesinde bulunan İlköğretim okulunda eğitimlerine devam etmektedir olup,Ahmetcik mahallesinde bulunan ilkokulda i ögretmen olup 12 öğrenci eğitim görmektedir.

Köyümüzde örtü altı seracılığı (salatalık)yetiştirilmekte ve buna bağlı olarak sebze yetiştirilmekte,buğday,sılajlık mısır üretilmekte yine Büyükbaş hayvancılığı ve besicillik yapılmakta olup,Köylümüz geçimini bu şekilde sağlamaktadır.

 
 
 

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Sancaklı Mahalle Muhtarı : Abdullah SÜRÜCÜ
Telefon : 0 538 969 88 08

 

 

 
 
 
 
                
 
 
 
 
     

 

Kasım Paşa Mah. Atatürk Cad. 35470 Menderes/ İZMİR
Tel : 0 232 782 14 44 e-posta:menderes@icisleri.gov.tr