İLÇE KAYMAKAMIMIZ BAHRİ TİRYAKİ’NİN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI
 

Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada,  geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; öğretmenlerimiz de öğrencilerine kavuşmanın mutluluk, gururu ve heyecanını yaşamaktadır. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının; milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını, evlatlarımıza başarı ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

 

İlköğretim; çocuğun kişilik yapısını oluşturan, ona ilk düzenli bilgileri, deneyimleri kazandıran önemi büyük bir süreçtir. Bu süreçte çocuk, okulla tanışır, arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle olumlu ilişkiler kurmaya çalışır. Çocuk kendini tanımaya başlar, yetenek ve ilgilerinin farkına varır. Ülkesini, değerlerini, kültürünü kavramaya başlar. İyi bir vatandaş olma yolunda atılması gereken temel adımları atar.

 

İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikim değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerleri de kazanırlar. Bu yüzden iyi bir insan, iyi bir vatandaş olmanın temel şartı eğitimdir. Okul ortamı ile birlikte başlayan ve sağlam temeller üzerine kurulan eğitim-öğretim hayatı, çocuklarımızın geleceği için olduğu kadar ülkemizin geleceği için de son derece önemlidir.

 

Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı, daha müreffeh bir hayatın temeli ve teminatı olacaktır. İdareciler, eğitimciler, öğrenciler ve veliler olarak, tüm bu fırsat ve imkânları eğitim kalitesini daha ileriye taşımak için en iyi biçimde değerlendireceğimize yürekten inanıyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize hayırlı olmasını ve hep birlikte başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmemizi diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 
 
 
 
                
 
 
 
 
     

 

Kasım Paşa Mah. Atatürk Cad. 35470 Menderes/ İZMİR
Tel : 0 232 782 14 44 e-posta:menderes@icisleri.gov.tr