İLÇE KAYMAKAMIMIZ BAHRİ TİRYAKİ’ NİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
 
Teslim edilen en değerli varlıklarımızı anne baba şefkati ile yetiştiren, yön veren, yeni yeşermekte olan gönüllere vatan, bayrak, millet, cumhuriyet sevgisini aşılayan, saygı, sevgi, hak, adalet, dürüstlük gibi değerleri davranış haline dönüştüren, bilgi çağının gereklerini yerine getirebilen nesilleri yetiştiren öğretmenlerimizi tarihle belirlenen bir günde hatırlamak elbette yeterli değildir.
 
Dünyanın en onurlu mesleklerinden biri olan öğretmenlik; emek, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Unutmayalım ki eğitim ordumuzun yüklendiği sorumluluk öylesine önemlidir ki yoğurup şekillendirdiği nesillerin başarı veya başarısızlıklarının yanı sıra ahlaki meziyetler ve zaaflarında da öğretmenlerimizin verdiği eğitimin izleri görülecektir.
 
Toplum olarak, öğretmenlere karşı olan saygı ve sevgimizi, minnet ve şükran duygularımızı, beklentilerimizi sürekli canlı tutmak,  geleceğimiz adına büyük önem taşımaktadır.
 
Ülkemizi, insanımızı aydınlık bir geleceğe taşımak gibi yüksek ideallere sahip, güç şartlar altında Anadolu'nun her köşesinde görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan, özveri, sabır, emekle çocuklarımızın geleceklerini şekillendiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
 
 
 
 
 
 
                
 
 
 
 
     

 

Kasım Paşa Mah. Atatürk Cad. 35470 Menderes/ İZMİR
Tel : 0 232 782 14 44 e-posta:menderes@icisleri.gov.tr